Member Login



Team & Events Calendar

Friday 19 October 2018
Court maintenance 07:00 - 08:00 Sports Hall Doubles S8
Ross Sheppard (Tennis Coach) 07:00 - 10:00 Airdome Doubles - B9
TENNIS - Court Cleaning & Maintenance 08:00 - 09:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay
Short Sports 09:30 - 17:00 Sports Hall Doubles S8
Simon Ainley (Tennis Coach) 10:00 - 16:30 Airdome Doubles - B9
Ladies Mid-Week Training 11:00 - 12:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9
Tennis - Coffee Morning 11:00 - 12:30 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Emma Mathews 12:30 - 13:15 Squash 2
Staff 14:00 - 15:00 Squash 1, Squash 5
Jordan Warne 15:45 - 16:30 Squash 4
Juniors 16:15 - 18:45 Squash 2, Squash 3, Squash 4, Squash 5
TENNIS - Junior Social Friday Evening 16:30 - 19:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11, Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay
CRICKET - Winter Nets - Junior 17:00 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Ladies Squash Social 18:30 - 20:15 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Saturday 20 October 2018
Junior Tennis Course 08:00 - 09:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9
Short Sports 08:30 - 12:00 Sports Hall Doubles S8
Juniors 09:00 - 14:00 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
TENNIS - Junior Team Training Saturday Morning 09:00 - 11:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Ross Sheppard (Tennis Coach) 11:00 - 12:00 Airdome Singles B11
Simon Ainley (Tennis Coach) 12:00 - 14:00 Court 12 Acrylic
Tennis - Advanced Group Ross 13:00 - 14:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
TENNIS - Social Mix In - Weekend 2pm-5pm 14:00 - 17:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
Mini Red Match Play 14:30 - 17:30 Sports Hall Doubles S8
Sunday 21 October 2018
CRICKET - Winter Nets - Junior 11:30 - 20:00 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Social Mix In - Weekend 2pm-5pm 14:00 - 17:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
CRICKET - Senior Nets 20:00 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Court unavailable 21:30 - 22:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11, Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Sports Hall Doubles S8, Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4, Squash 5
Monday 22 October 2018
Court maintenance 07:00 - 09:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Cricket - Junior Holiday Course 11:00 - 16:30 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Junior Holiday Course 12:00 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
CRICKET - Winter Nets - Junior 16:30 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Club Night 17:45 - 22:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Ross Sheppard (Tennis Coach) 18:00 - 19:00 Court 15 Artificial Clay
Tennis - Coaching Improvers 7-8pm 19:00 - 20:00 Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Tuesday 23 October 2018
Court maintenance 07:00 - 08:30 Sports Hall Doubles S8
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Cricket - Junior Holiday Course 11:00 - 17:30 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Junior Holiday Course 12:00 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Ross Sheppard (Tennis Coach) 15:00 - 19:00 Court 12 Acrylic
Emma Mathews 18:45 - 20:15 Squash 5
Wednesday 24 October 2018
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Cricket - Junior Holiday Course 11:00 - 17:30 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Junior Holiday Course 12:00 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Girls Squash Camp 13:15 - 17:00 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Jordan Warne 18:00 - 18:45 Squash 3
TENNIS - Social Mix In - Wednesday evening 18:00 - 21:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
Bath Cup 18:45 - 21:00 Squash 3, Squash 4
Thursday 25 October 2018
TENNIS - Court Cleaning & Maintenance 07:00 - 09:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Mix In - 9 am - 11 am 09:00 - 11:00 Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Tennis - Morning Mix-in 09:30 - 10:00 Court 16 Artificial Clay
Cricket - Junior Holiday Course 11:00 - 18:00 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Junior Holiday Course 12:00 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Racketball 15:00 - 16:30 Squash 3, Squash 4
Ross Sheppard (Tennis Coach) 15:00 - 18:00 Court 12 Acrylic
CRICKET - Indoor League 18:00 - 22:30 Sports Hall Doubles S8
Jordan Warne 18:00 - 18:45 Squash 3
Friday 26 October 2018
TENNIS - Court Cleaning & Maintenance 07:00 - 08:30 Sports Hall Doubles S8
Ross Sheppard (Tennis Coach) 08:00 - 10:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Cricket - Junior Holiday Course 11:00 - 16:30 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Coffee Morning 11:00 - 12:30 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
CRICKET - Winter Nets - Junior 16:30 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Club Night 18:45 - 22:30 Squash 3, Squash 4
Saturday 27 October 2018
Ross Sheppard (Tennis Coach) 09:00 - 12:00 Airdome Singles B11
Tennis - Advanced Group Ross 13:00 - 14:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
TENNIS - Social Mix In - Weekend 2pm-5pm 14:00 - 17:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
Vets 1 15:45 - 18:45 Squash 3, Squash 4
Sunday 28 October 2018
Tennis - Mens 1st Team Match 09:30 - 13:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9
TENNIS - Mens 2nd Team Match 10:00 - 14:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
CRICKET - Winter Nets - Junior 11:30 - 20:00 Sports Hall Doubles S8
TENNIS - Social Mix In - Weekend 2pm-5pm 14:00 - 17:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
CRICKET - Senior Nets 20:00 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Court unavailable 21:30 - 22:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11, Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Sports Hall Doubles S8, Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4, Squash 5
Monday 29 October 2018
Court maintenance 07:00 - 09:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Short Sports 08:30 - 15:00 Sports Hall Doubles S8
Ross Sheppard (Tennis Coach) 09:00 - 19:00 Airdome Singles B11, Court 15 Artificial Clay
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Junior Tennis Course 15:30 - 19:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Club Night (Juniors) 16:30 - 18:00 Squash 3, Squash 4, Squash 5
CRICKET - Winter Nets - Junior 16:30 - 21:30 Sports Hall Doubles S8
Club Night 17:45 - 22:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Tennis - Coaching Improvers 7-8pm 19:00 - 20:00 Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Tuesday 30 October 2018
Court maintenance 07:00 - 08:30 Sports Hall Doubles S8
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Jordan Warne 13:15 - 14:00 Squash 2
Junior Tennis Course 16:00 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
HOCKEY - Quicksticks 16:30 - 18:00 Sports Hall Doubles S8
Ross Sheppard (Tennis Coach) 18:00 - 19:00 Sports Hall Doubles S8
Ladies Team Practice - Tennis 19:30 - 21:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay
Vintage 19:30 - 22:30 Squash 3, Squash 4
Wednesday 31 October 2018
Short Sports 08:30 - 11:00 Sports Hall Doubles S8
Ross Sheppard (Tennis Coach) 09:00 - 15:30 Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
Tennis - Morning Mix-in 09:00 - 11:00 Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay
Junior Camps 09:30 - 13:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
TENNIS - 12.30-1.30pm OFF-PEAK (Ross) 12:30 - 13:30 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9
Junior Tennis Course 15:30 - 18:00 Airdome Doubles - B10, Airdome Doubles - B9, Airdome Singles B11
HOCKEY - Quicksticks 16:30 - 18:00 Sports Hall Doubles S8
Jordan Warne 18:00 - 18:45 Squash 3
TENNIS - Social Mix In - Wednesday evening 18:00 - 21:00 Court 12 Acrylic, Court 13 Artificial Clay, Court 14 Artificial Clay, Court 15 Artificial Clay, Court 16 Artificial Clay, Grass Court 1, Grass Court 2, Grass Court 3, Grass Court 4, Grass Court 5, Grass Court 6, Grass Court 7
Men's 1st Team 19:30 - 22:30 Squash 3, Squash 4
Fabricari London
www.mercertaylor.co.uk www.bronze-london.com www.pelhamsmithers.com

About this squash & tennis court reservation system

mycourts ® is a Registered Trademark of HBI Consulting Ltd
Copyright © 2005-2018 HBI Consulting Ltd